Kácovský běh 2007 - 1. ročník - 1.9.2007                                                      

 V Kácově založen Kácovský běh

Historický start 1.ročníku Kácovského běhu proběhl dne 1.9.2007 na náměstí kněžny Toskánské. Organizátorům běhu se podařilo sehnat historickou nahrávku a chtějí takto připomenout tehdejším závodníkům dnes již první historický start, kterého se zúčastnilo v hlavním závodě 17 běžců. Zároveň tímto zvou všechny běžce na ročníky další a pevně věří, že se Kácovský běh stane v průběhu dalších roků v běžeckém světě tradicí. V případě, že si zapnete reproduktory, uslyšíte i autentické prostředí tohoto startu, při kterém zároveň probíhal v té době start Rallye historických vozidel.
 

První start Kácovského běhu 2007

 

 

                                                                                                           videozáznam: Martin Kubeš

 

Hlavní závod - 18570 m

                                                                                                                              před startem v roce 2007 ...

 

 

Na Kácovsku jsou ideální běžecké podmínky. Tento kraj je z běžeckého hlediska průmyslem neposkvrněná přírodní lokalita s čerstvým svěžím vzduchem v povodí řeky Sázavy a velmi členitým terénem. Byl jsem mile překvapen, kolik vynikajících běžců jen z místního prostředí přišlo na start a časy těch několika na prvních pozicích jsou přímo vynikající. Většina běžců se shodla na tom, že trať byla dost náročná, ale nakonec dobíhali s úsměvem, všichni dokončili "  prohlásil MUDr. Tomáš Chytka zakladatel Kácovského běhu, člen Občanského sdružení pro rozvoj Kácovska.

Na trať 18 570 m se v sobotu 1.9.2007 v Kácově vydalo v tomto prvém ročníku 17 běžců. Základní traťový rekord ustanovil Rudolf Jánošík z RC Vlašim časem 1:14:51 hod. Na druhém místě se umístil Jiří Němec z SKPP Praha časem 1:15:10 a jako třetí doběhl Tomáš Rychecký z HH Smíchov v čase 1:16:45 hod.

 

 

Výsledky hlavního závodu 2007

                                               si můžete přečíst zde

Zhodnocení závodu 2007

                                               si můžete přečíst zde

 

Lidový a dětský běh

Paralelně s hlavním závodem probíhal i dětský běh, kterého se zůčastnili - do 10 let věku - Krňáková Natálka, Krnín Martin, Futera David, Sojková Kačenka, Chytková Helenka, Malinová Anna, Vávra Vladimír, Melichar Vojtěch, Brhlík Filip a nad 10 let věku – Malina Ondřej, Krňák Filip a lidový běh, který běželi Sehnoutková Kristýna, Kubínová Hana a Mühldorf Jan.
 
 
                            
                                                   
                                                   start dětského běhu 1. ročníku v roce 2007

 

Všem závodníkům gratuluji k hodnotným sportovním výkonům, děkuji jim za účast a těším se, že se v Kácově příští rok opět sejdeme u II. ročníku Kácovského běhu vzkazuje zakladatel závodu MUDr. Tomáš Chytka.
Organizáto
ři běhu věří spolu s městysem Kácov, že tento první ročník se stane základem pro budoucí ročníky Kácovských běhů.

 

 

 


XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022